Home Najdôležitejšie Skvelá Schmiedlová – poslala Slovensko na finálový fedcupový turnaj

Skvelá Schmiedlová – poslala Slovensko na finálový fedcupový turnaj

anna karolína schmiedlová

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová zvíťazila v súboji tímových dvojok v stretnutí kvalifikácie na fedcupový finálový turnaj do Budapešti (Bratislava, antuka v hale) nad Britkou Harriet Dartovou 7:5, 6:3.

Slovensko tak vedie pred štvorhrou nezvratne 3:1.

Slovenka šla v prvom sete do vedenia 4:2, no v zápätí prišiel ribrejk Dartovej. Obe hráčky inak spoľahlivo servovali. Za stavu 6:5 pre Schmiedlovú sa dostala Slovenka na riterne do vedenia 40:15 a využila hneď prvú setbalovú možnosť a ujala sa vedenia 1:0 na sety.

V druhom sete sa viac bojovalo o servisy Slovenky, no vždy dokázala situáciu ustáť. A za stavu 3:2 udrela Schmiedlová na riterne. Ustála tlak súperky na príjme, odvrátila potom tri brejkbaly. Viedla tak 5:2. Dartová potom znížila na 3:5 a Slovenka šla podávať na výhru. Britka ešte bojovala, ale nakoniec sa po treťom mečbale tešila Schmiedlová.