Home Najdôležitejšie Skvelá Kužmová za 55 minút do 2. kola kvalifikácie US Open

Skvelá Kužmová za 55 minút do 2. kola kvalifikácie US Open

NEW YORK – Dvadsiata tretia nasadená Viktória Kužmová zdolala v 1. kole kvalifikácie grandslamového US Open Američanku Usue Maitane Arconadovú za 55 minút hry 6:1, 6:1.

Úvodné dejstvo bolo jasnou záležitosťou talentovanej Slovenky. Do stavu 5:0 stratila len 7 fiftínov. Domáca tenistka následne vydrela zníženie, no v 7. hre premenila rodáčka z Košíc pri vlastnom podaní prvý setbal.

Na začiatku druhého setu nevyužila Američanka dve šance dostať sa do vedenia 2:0. Viki sa po odvrátení hrozieb straty servisu vrátila k dominantnému výkonu a súperke už nepustila žiadny gem.

• Kužmová zahrala 5 es a spravila 7 dvojchýb
  • odvrátila všetky 4 brejkbaly
  • na príjme 2. podania získala 72 percent fiftínov

V 2. kole kvalifikácie narazí Viktória Kužmová na Turkyňu Basak Eraydinovú, ktorá si dnes poradila v troch setoch s Nemkou Dinah Pfizenmaierovou.