Home Audio/video Sklamaný Martin po konci na Australian Open: To boli zlomové momenty

Sklamaný Martin po konci na Australian Open: To boli zlomové momenty

Andrej Martin

MELBOURNE – Slovenskému tenistovi Andrejovi Martinovi nevyšla premiéra v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V 1. kole dvojhry prehral s Brazílčanom Thiagom Monteirom 6:7 (6), 1:6, 2:6.

Jediným slovenským želiezkom v singli tak zostala Anna Karolína Schmiedlová, ktorú v 2. kole čaká nasadená dvadsaťsedmička Tunisanka Ons Jabeurová.

Martin prehrával v úvodnom dejstve duelu s Monteirom 3:5, no otočil na 6:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom mal za stavu 6:4 k dispozícii dva setbaly. Juhoameričan však získal štyri body za sebou a tajbrejk sa stal jeho korisťou. Hneď v úvodnom geme druhého setu mal Martin k dispozícii brejkbal, Monteiro si však podržal servis a v ďalšom priebehu zápasu už na dvorci dominoval.

Od stavu 1:1 získal päť gemov za sebou a druhé dejstvo sa stalo jasne jeho korisťou. V treťom sete Monteiro po dvoch brejkoch odskočil Martinovi na 5:1 a zápas s prehľadom dotiahol do úspešného konca. V ôsmom geme premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal a upravil vzájomnú bilanciu so slovenskou dvojkou na 2:0. V roku 2019 zdolal Martina na antukovom turnaji v čílskom Santiagu.

Sklamanie

“Som sklamaný. Prvý set mi ušiel pomedzi prsty, na začiatku druhého som nevyužil brejkbal, čo boli zlomové momenty. Súpera to postavilo na koňa, začal triafať údery, ktoré mu predtým nevychádzali, nerobil žiadne chyby. Ak chce hráč uspieť na grandslame, nesmie chybovať a musí byť psychicky odolný, čo som ja nezvládol,” uviedol Martin pre Rádio Slovensko.