Home Najdôležitejšie Škamlovej smolný grandslamový debut, v New Yorku napriek sľubnému začiatku končí

by David Pavlik

NEW YORK – Slovenská tenistka Chantal Škamlová neuspela v prvom kvalifikačnom kole grandslamového US Open.

Slovenka (225. v poradí WTA) v ňom podľahla rovnako nenasadenej Holanďanke Lesley Kerkhoveovej (170. v poradí WTA) 6:2, 4:6, 1:6. Nezvládla tak absolútny seniorský debut na grandslamovej úrovni. Ďalšou súperkou víťazky bude dvadsiata deviata nasadená Talianka Trevisanová alebo Češka Krejsová.

Priebeh duelu

Škamlová vstúpila do stretnutia výborne a po brejku zo štvrtého gemu šla do vedenia 3:1. Holanďanka odpovedala okamžitým ribrejkom, v prvom sete už ale následne nezískala ani gem. V druhom dejstve sa Kerkhoveová odpútala šnúrou troch získaných gemov na 4:2. Škamlová síce okamžite vyrovnala, od stavu 4:4 ale opäť dominovala Holanďanka. Tá pokračovala v zlepšenom výkone aj v rozhodujúcom dejstve. Slovenka otvorila set pohodlným udržaním servisu, šlo však o jej jediný získaný gem.

Dve ďalšie kvalifikačné nádeje

Medzi ženami zajtra v kvalifikácii zabojujú ešte Anna Karolína Schmiedlová a Viktória Kužmová. Na základe renkingu sa do hlavnej súťaže priamo dostali Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková a Jana Čepelová.