Home Najdôležitejšie Škamlovej boj o finále skončil krutým kanárom: Na ruskú favoritku jej nestačilo ani sedem brejkov

Chantal Škamlová, Káhira

KÁHIRA – Slovenská tenistka Chantal Škamlová si v Káhire o titul na podujatí z kategórie ITF nezahrá.

Prehru z minulého týždňa jej nevrátila

Slovenská turnajová osmička po vyradení nasadenej jednotky nestačila v boji o finále na ruskú súperku Jelinu Avanesjanovú, ktorá ju v Káhire zdolala už aj minulý týždeň. Kým začiatkom minulého týždňa Slovenka Ruske podľahla v dvoch setoch 2:6, 5:7, dnes to v boji o finále bola trojsetová dramatická zápletka plná brejkov.

Skvelý úvod v prvom aj druhom sete

Vstup do zápasu vyšiel Škamlovej skvele, keď okamžite zobrala súperke podanie a po udržaní svojho viedla 2:0. Hneď druhý servis si ale stratila čistou hrou a začínalo sa odznova. V dôležitej siedmej hre opäť slovenská tenistka brejkla súperku, ale Ruska sa ribrejkom opäť vrátila do hry. Vzápätí si čistou hrou prehrala vlastné podanie a Škamlová podávala na víťazstvo v prvom sete. To sa ale ruská favoritka nadýchla k skvelému finišu úvodného dejstva, keď získala tri hry po sebe, z toho dvakrát prelomila Škamlovej podanie a úvodné dejstvo vyhrala za 55 minút 7:5.

Aj do druhého setu vstúpila slovenská tenistka ako víchor, keď okamžite zobrala Ruske podanie a po udržaní toho svojho a ďalšom brejku viedla razom už 3:0. Potom sa síce k brejku dostala aj Avanesjanová, ktorá znížila na 1:3, ale to bolo už z jej strany v druhom sete všetko. Škamlová pridala ďalšie dva brejky a jedno udržané podanie a za necelú polhodinku bol po triumfe 6:1 stav na sety vyrovnaný.

Trpký koniec s kanárom

Aj keď sa zdalo, že slovenská semifinálová outsiderka sa nadýchla k skvelému výkonu a ruskú favoritku môže v boji o postup do finále ešte poriadne potrápiť, opak bol nakoniec pravdou. Rozhodujúce dejstvo sa už nieslo jasne v réžii Rusky, ktorá v ňom odvrátila všetky štyri brejkbaly Škamlovej a Slovenku z kurtu za 41 minút vyprevadila s nepopulárnym kanárom.