Home Správy Škamlová s prehľadom do semifinále v Baji

Škamlová s prehľadom do semifinále v Baji

BAJA – Chantal Škamlová si poradila vo štvrťfinále ITF turnaja v maďarskej Baji (25 000 USD, antuka vonku) s ruskou kvalifikantkou Aminou Anšbovou po setoch 6:2, 6:3.

Banskobystrická rodáčka mala impozantný vstup do zápasu. Šnúrou piatich vyhraných gemov rozhodla o svojom úspechu v prvom sete, na ktorého konci sa ruská ľaváčka zmohla len na kozmetickú úpravu skóre. Druhé dejstvo ponúklo dramatickejší priebeh. Chantal prehrávala 0:2, o pár minút viedla 4:2, no v 7. geme stratila po tretí raz podanie. Nevyviedlo ju to z rytmu. Okamžite získala brejk naspäť a v 9. hre premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.