Home Najdôležitejšie Škamlová je po ďalšom skvelom obrate vo finále: Po prvom prehratom sete súperke nedala žiadnu šancu

Chantal Škamlová

KÁHIRA – Slovenská tenistka Chantal Škamlová sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji ITF v Káhire (antuka, dotácia 15.000 USD). V sobotnom semifinálom dueli v pozícii nasadenej trojky zdolala Slovinku Piu Lovričovú v troch setoch 4:6, 6:1 a 6:1.

Opäť prehra v prvom sete a následná otočka

Škamlová podobne ako vo včerajšom zápase nevstúpila do zápasu ideálne, už v prvom geme stratila svoj servis, ale dokázala kontrovať ribrejkom. Prelomené podania sme videli aj v ďalších dvoch gemoch a na ukazovateli skóre svietil stav 2:2. Slovenská tenistka si v piatej hre po prvýkrát v zápase udržala servis a keď Lovričovú opäť brejkla, zdalo sa, že prvý set má v kapse. Následne sa začali diať veci, Slovinka sériou štyroch gemov v rade fantasticky otočila priebeh prvého setu a Škamlová prehrávala 0:1.

V druhom sete výrazne zlepšila servis a na riterne bola aj naďalej nebezpečná, Lovričová ešte vyrovnala na 1:1, ale sériou piatich gemov 555. hráčka sveta strhla opraty setu na svoju stranu a vyrovnala stav stretnutia na 1:1.

O osude zápasu rozhodol až tretí set

Škamlová vstúpila aj do rozhodujúcej sady tou správnou nohou, brejkla svoju súperku a viedla 1:0. Slovinská tenistka však dokázala prelomiť podanie našej tenistky, ale to bolo z jej strany v tomto zápase všetko. Bývalá 218. hráčka sveta potvrdila vyššiu kvalitu a podobne ako v druhom sete, aj v rozhodujúcej sade prevalcovala svoju súperku a tretí set skončil pomerom 6:1.

Vo finále Škamlová vyzve americkú tenistku Anastastiu Nefedovovú, ktorá porazila v semifinálovom dueli Herdželašovú 6:4, 3:6 a 6:3.