Novak Djokovič, Trofej, Víťaz, Australian Open, Melbourne
Novak Djokovič s víťaznou trofejou v Melbourne (Foto: TASR/AP - Andy Wong)

Situácia v Austrálii začína byť kritická: Zrušený ATP Cup a neisté miesto kvalifikácie na Australian Open

MELBOURNE – Situácia v Austrálii sa aj naďalej komplikuje. Podľa aktuálnych informácií austrálske médiá vyšli so správou o zrušení ATP Cupu. Zároveň sa začína diskutovať aj o uskutočnení kvalifikácie mimo Austrálie.


Dôvodom zrušenie turnaja, ktorý si tento rok odkrútil svoju premiéru má byť nie len pandémia koronavírusu, ale aj problémy s termínmi. Aktuálne ešte stále nie je jasné, kedy budú môcť tenisti do Austrálie pricestovať. Pôvodné termíny v polovici aj na konci decembra boli zamietnuté vládou.

Ako veľmi problematické sa ukazuje aj to, že by tenist mohli pricestovať prvý januárový týždeň. Tento scenár je ešte stále v hre, ale začína sa špekulovať aj o príchode až v polovici či na konci januára. Jedinou istotou je, že Australian Open nezačne skôr ako vo februári.

Diskutuje sa aj o tom, ako vyriešiť situáciu ohľadne grandslamovej kvalifikácie. Tú chceli organizátori pôvodne zrušiť, ale zdá sa, že by mohlo dôjsť k racionálnemu riešeniu. Kvalifikácia by sa mohla odohrať v inom štáte ešte pred príjazdom tenistov do Austrálie.Kvalifikácia v Dubaji alebo v Singapure?

Medzi zvažovanými miestami je Dubaj či Singapur. Tenisti, ktorí by postúpili do hlavnej súťaže by mohli odcestovať priamo do Melbourne, kde by sa podrobili karanténe a následne štartovali v hlavnej súťaži.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Australian Open, Logo, Loptička, Zberač loptičiek

Budú si môcť zatrénovať aj oni? Tí ľudia by mohli byť prepustení z prísnej karantény

MELBOURNE – Vláda štátu Victoria uvažuje, že za určitých okolností by tenistom a tenistkám pred …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × five =