Serena Williamsová
Serena Williamsová (Foto: TASR/AP - Adam Hunger)

Serena zosadená z trónu najlepšie zarábajúcej športovkyne! Jej nástupkyňa vytvorila nový rekord

Poznáme novú najlepšie zarábajúcu športovkyňu všetkých čias. Z trónu zosadila Serenu Williamsovú.


V roku 2018 Naomi Osaková šokujúco dvakrát dokázala poraziť Serenu Williamsovú. V prvom kole na turnaji v Miami aj vo finále grandslamového US Open vyhrala hladko v dvoch setoch. Vlani v Toronte jej Serena jednu z prehier dokázala oplatiť. No teraz si pripísala v súboji s Osakovou ďalšiu porážku. Zosadila ju z trónu najlepšie zarábajúcej športovkyne sveta.

Naomi Osaková
Naomi Osaková (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Osaková vytvorila nový rekord

Podľa Forbes Naomi Osaková za posledných 12 mesiacov zarobila 37,5 mil. dolárov. Je to o 1,4 mil. dolárov viac ako zarobila za uplynulý rok Serena. Osaková vytvorila nový rekord a stala sa najlepšie zarábajúcou športovkyňou všetkých čias!

Tento rekord doteraz držala Ruska Maria Šarapovová od roku 2015, zarobila 29 mil. dolárov za dvanásť mesiacov.Osaková vyhrala US Open 2018, Australian Open 2019 a bola už na pozícii svetovej jednotky. Aktuálne je desiatkou rebríčka WTA. Úvod tejto sezóny jej vôbec nevyšiel – v Brisbane v semifinále prehrala s Karolínou Plíškovou, na Australian Open ju v treťom kole zastavila Gauffová a vo Fed Cupe so Sorribesovou Tormovou uhrala prekvapujúco len tri hry.

Možno jej prestávka spôsobená pandémiou koronavírusu prišla vhod a po oddychu bude opäť podávať výkony hodné najlepšie platenej športovkyne všetkých čias.

About Jaroslav Šípkar

Check Also

Iga Swiateková, Trofej, Roland Garros

VIDEO Poľský zázrak sa dočkal veľkého vyznamenania: Toto je znamenie nádeje lepšej budúcnosti

VARŠAVA – Poľská tenistka Iga Swiateková dostala od prezidenta svojej vlasti vyznamenanie Zlatý kríž za …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 − four =