Home Správy Serena Williamsová zvládla štvrťfinálovú wimbledonskú drámu

Serena Williamsová zvládla štvrťfinálovú wimbledonskú drámu

LONDÝN – Jedenásta nasadená Američanka Serena Williamsová zvíťazila vo štvrťfinále grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) nad svojou krajankou Alison Riskeovou v troch setoch 6:4, 4:6, 6:3.

Favorizovaná Serena mala vlažný vstup do zápasu. Keď sa hráčky dostali do dlhšej výmeny, zväčša ťahala za kratší koniec. Za stavu 1:1 prišla o podanie, a hoci z 1:3 vyrovnala na 3:3, v siedmom geme stratila servis druhýkrát. Od tohto momentu však prepla na vyšší rýchlostný stupeň. Čoraz častejšie zakončovala výmeny víťaznými údermi a tromi hrami za sebou získala prvý set.

V druhom dejstve sa dostali obe Američanky na podaní do výborného rytmu. V dramatickej koncovke to bola Riskeová, kto mal prekvapivo istejšiu ruku. Navyše forsírovala pestrejší celodvorcový tenis a za stavu 4:4 svoju krajanku brejkla. Po zmene strán nestratila ani fiftín a vynútila si tretí set.

Doň vkročila úspechom na príjme. Williamsová si v ďalšom priebehu chodila po riterny hlbšie do kurtu a vytiahla obrat na 3:1. Ani to jej nestačilo na zlomenie odporu súperky, keďže grandslamová štvrťfinálová debutantka vydrela okamžite vyrovnanie. Záver predsa len patril skúsenejšej z amerického dua. Po brejku na 5:3 ukončila duel s prehľadom, keď si pri prvom mečbale pomohla esom.

• Serena Williamsová nastrieľala 19 es oproti jedinému Riskeovej
  • využila 6 zo 16 brejkbalov, jej súperka všetkých 5
  • spravila na svoje pomery veľmi dobrých 27 nevynútených chýb

„Bolo to vydreté víťazstvo. Alison hrala veľmi dobre, vedela, že nemá čo stratiť. To som si však potom uvedomila aj ja a vedela som, že musím hrať svoj tenis,“ nechala sa počuť víťazka. Vo svojom 12. wimbledonskom semifinále bude čeliť mladšia zo sestier Williamsových 19. nasadenej Britke Johanne Kontovej alebo Češke Barbore Strýcovej. Druhou známou semifinalistkou je v All England Clube Rumunka Simona Halepová.