Serena Williamsová (Foto: TASR/AP)

Serena Williamsová: „Vytúžený titul mi uniká, verím však, že ešte prídu príležitosti“

MELBOURNE – Američanka Serena Williamsová skončila v 3. kole dvojhry na Australian Open na rakete Číňanky Wang Čchiang. Nevzdáva však o boj o vyrovnanie rekordu Austrálčanky Margaret Courtovej.

Americká tenistka je presvedčená, že ešte môže získať 24. singlový grandslamový titul a dotiahnuť sa v historických tabuľkách práve na legendárnu Austrálčanku.

„Ak by som neverila, že môžem vyrovnať rekordný zápis Margaret, už by som dávno nebola na okruhu WTA. Hrám tenis s cieľom vyhrať čo najviac zápasov. Keď prehrám, tak to nie je žiadna zábava. Dnes som na profesionálnu športovkyňu urobila až priveľa nevynútených chýb. Súperka dobre podávala a ja som neriternovala tak kvalitne, ako sú fanúšikovia od Sereny zvyknutí. Ak mám byť úprimná, zápas som si prehrala sama,“ uviedla mladšia zo sestier Williamsových pre akreditované médiá.

Američanka získala v roku 2017 v Melbourne Parku doposiaľ posledný titul z podujatí „veľkej štvorky“, 24. je pre ňu zatiaľ zakliaty. Vlani prehrala vo finále Wimbledonu s Rumunkou Simonou Halepovou, na US Open zasa v rozhodujúcom súboji nestačila na mladú Kanaďanku Biancu Andreescuovú: „Vytúžený titul mi zatiaľ uniká, verím však, že ešte prídu ďalšie príležitosti. Prehra v 3. kole Australian Open ma škrie, no nie je to koniec sveta.“Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

Famózny výkon Martina: V prvom kole stratil len 8 gemov, čaká ho súper zvučného mena

PARÍŽ – Slovenský tenista Andrej Martin sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − 6 =