Home Správy Senzácia dokonaná – Londero víťazom ATP turnaja v Córdobe

Senzácia dokonaná – Londero víťazom ATP turnaja v Córdobe

CÓRDOBA – Na voľnú kartu štartujúci Juan Ignacio Londero zdolal vo finále turnaja ATP 250 v argentínskej Córdobe (590 745 USD, antuka vonku) v domácom derby osmičku žrebu Guida Pellu 3:6, 7:5, 6:1.

Úvodné dejstvo zvládol lepšie favorizovaný Pella. Rozhodujúci bol vstup do zápasu, keď sa po pár minútach odpútal do vedenia 3:0. V ďalšom priebehu spoľahlivo servoval, v deviatom geme premenil hneď prvý setbal.

Druhá časť priniesla obrovskú drámu. Po brejku na 3:2 a jeho následnom potvrdení bol Pella na najlepšej ceste za víťazstvom. Londero sa za nepriaznivého stavu nevzdal, po obrate na 5:4 síce štyri setbaly na príjme nevyužil, no pri skóre 6:5 si všetko vynahradil.

V rozhodujúcom sete ťažil outsider z psychologickej výhody. Po brejku na 2:0 síce prišiel po tretí raz o podanie, no bolo to zároveň to posledné, čo nasadenej osmičke povolil.