Home Správy Do semifinále Next Gen ATP finals aj Rubľov, Medvedev a Čorič

Do semifinále Next Gen ATP finals aj Rubľov, Medvedev a Čorič

MILÁNO – Tretí hrací deň Next Gen ATP Finals v talianskom Miláne (1 275 000 USD, tvrdý povrch v hale) rozhodol o semifinálových dvojiciach.

Čchung Hjeon – Gianluigi Quinzi 1:4, 4:1, 4:2, 3:4(6), 4:3(3)

Talentovaný Juhokórejčan už mal postup z A skupiny vo vrecku. Proti domácemu outsiderovi mohol hrať uvoľnene. A začal trochu ľahkovážne. Rýchlo nabral manko 0:3, prvý set už nezachránil. V ďalších dvoch dejstvách zabral a Taliana jasne prevalcoval. Napriek tomu nebolo rozhodnuté. Quinzi odolal vo štvrtej časti podaniu súpera na víťazstvo, keď odvrátil mečbal, a v tajbrejku si vynútil piaty set. V ňom diváci brejk nevideli, skrátenú hru ovládol juhokórejský favorit.

Andrej Rubľov – Denis Šapovalov 4:1, 3:4(8), 4:3(2), 0:4, 4:3(3)

Druhú postupovú pozíciu zo skupiny A si vybojoval ruský mladík. Proti Kanaďanovi začal výborne, o úvodnom dejstve rozhodol brejkom na 3:1. Druhú časť musel rozhodnúť dlhočizný tajbrejk. Víťazstvo strhol na svoju stranu Šapovalov. Úspechom na príjme otvoril tretí set, no výhodu okamžite stratil a v druhej skrátenej hre dňa ho Rus prevalcoval. Kanadský tínedžer ešte zabojoval. Po výsledku 4:0 si vynútil piate dejstvo, v ktorom mala byť na jeho strane psychologická výhoda. Rubľov však servis nepustil a v tajbrejku bol znova dominantný.

Daniil Medvedev – Jared Donaldson 3:4(3), 4:2, 4:3(1), 4:0

Ruský dlháň vykresal v úvodnom dueli B skupiny nádej na postup a zároveň poslal ďalej Čoriča. Rozbiehal sa pri tom pomalšie, prvý set stratil v tajbrejku. V druhom dejstve sa už dočkal úspechu na riterne a vyrovnal. Kľúčová bola tretia časť. Američan v nej zmazal manko, vynútil si druhú skrátenú hru, no v nej ťahal za kratší koniec. Medvedev mal momentum na svojej strane. Vzápätí nadelil súperovi „kanára“.

Borna Čorič – Karen Chačanov 3:4(3), 2:4, 4:2, 4:0, 4:2

Základné skupiny priniesli úžasné vyvrcholenie. Ruský obor potreboval na postup do semifinále vyhrať 3:0 alebo 3:1, Čorič mal istotu, na diaľku tŕpol Medvedev, ktorý potreboval aspoň dva víťazné sety Chorváta. Jeho sen sa spočiatku rozplýval. Chačanov nestratil v úvodných dvoch dejstvách ani raz servis, jeden úspech na riterne ho priviedol k vedeniu 2:0. Záhrebský rodák sa stihol zmobilizovať. V tretej časti udrel brejkom na 4:2, vzápätí vymazal Rusa z turnaja „kanárom“. Za rozhodnutého stavu zavŕšil proti sklamanému protivníkovi veľkolepý obrat.