Foto: Twitter/ATP Tour

Schwartzman prišiel so zaujímavým porovnaním hráčov „veľkej trojky“

BUENOS AIRES – Argentínčan Diego Schwartzman analyzoval súboje so Švajčiarom Rogerom Federerom, Španielom Rafaelom Nadalom a Srbom Novakom Djokovičom. Po zamyslení sa našiel odpoveď na to, kto z nich je najlepší.

„Proti Nadalovi nastupujete bez ohľadu na povrch na kurt s nádejou, že ho budete trápiť. Rýchlo si však uvedomíte, že poraziť ho je prakticky nemožné. Proti Djokovičovi mám v druhom servisgeme pocit, že nemám pľúca. Je to neuveriteľné. Federer vás nechá väčšmi dýchať, ale vyzeráte proti nemu akoby ste nevedeli hrať tenis. Je úžasné, ako triafa loptičky. Všetci traja sú neuveriteľní, každý iným spôsobom,“ cituje drobného argentínskeho bojovníka brazílsky portál Bola Amarela.

Napriek tomu, že obdivuje všetkých troch velikánov, myslí si Schwartzman, že najlepší z nich je predsa len Djokovič: „Pri svojom maximálnom výkone zdolal niekoľkokrát Rafaela Nadala na antuke a Rogera Federera na tráve. Asi by som povedal, že ich mierne prevyšuje. Uvidíme, či dosiahne rekordné zápisy.“Na súkromnej úrovni vychádza argentínsky tenista podľa vlastných slov so všetkými členmi tzv. veľkej trojky. „S Nadalom určite vďaka rovnakému materinskému jazyku. A obaja máme radi futbal. Dobre však vychádzam aj s ďalšími dvoma. Zbožňujem Federera a jeho tím. Djokovič je takisto veľmi ľudský,“ dodal aktuálne 13. hráč rebríčka ATP.

About Michal Pokrivka

Check Also

Novak Djokovič

Fanúšikovia kritizujú Djokoviča za „odchodený“ zápas: Ďalší dôvod, prečo nikdy nebude najlepší

VIEDEŇ – Po včerajšej šokujúcej prehre Novaka Djokoviča s Lorenzom Sonegom neboli fanúšikovia srbského hráča …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × one =