Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP - Alessandra Tarantino)

Schmiedlová zostala pred bránami hlavnej súťaže: Jej súperka nastrieľala neuveriteľný počet es

DUBAJ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová vypadla vo finále kvalifikácie na februárový Australian Open. Vo vyrovnanom zápase podľahla Maďarke Babosovej po setoch 2:6, 7:6(5), 2:6.


Schmiedlová nezachytila úvod zápasu, keď po dvoch brejkoch maďarskej tenistky prehrávala už 4:0. V piatej hre získala svoj prvý gem v zápase, ale vo zvyšku setu nedokázala nájsť recept na výborne podávajúcu súperku a prehrala úvodnú sadu 2:6.

Ani druhý set nezačala najlepšie a Babosovej sa podarilo prelomiť podanie našej tenistky už v prvej hre. Potom nasledoval úsek, kedy si obe hráčky spoľahlivo držali svoje servisy a zvrat prišiel až v ôsmom geme, kedy Schmiedlová využila druhý brejkbal a po prvýkrát v zápase prelomila podanie bývalej 25. hráčky sveta. O osude druhého setu musela rozhodnúť až skrátená hra, kde bola trpezlivejšia slovenská hráčka a vyrovnala stav stretnutia na 1:1.V treťom sete pokračovala Babosová skvelým výkonom na servise a svojej súperke nepovolila ani jeden brejkbal. Sama naopak Schmiedlovú dvakrát brejkla a v celku hladko a prekvapivo postúpila do hlavnej súťaže na Australian Open.

18 es maďarskej tenistky

Za pozornosť rozhodne stojí aj obdivuhodný výkon Babosovej na servise, keď po prvom podaní stratila v celom zápase len 10 loptičiek a našej tenistky nastrieľala až 18 es.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič

Novak Djokovič prezradil, koho by pozval na večeru: Je to hrdina môjho detstva

BRATISLAVA – Srbská svetová jednotka Novak Djokovič (33) prezradil, ktorú významnú osobnosť by rád pozval …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one + seven =