Home Správy Schmiedlová získala vo fedcupovom súboji proti Britkám dôležitý prvý bod

Schmiedlová získala vo fedcupovom súboji proti Britkám dôležitý prvý bod

BRATISLAVA – V úvodnej dvojhre kvalifikácie na finálový turnaj Fed Cupu do Budapešti zdolala naša dvojka Anna Karolína Schmiedlová britskú jednotku Heather Watsonovú 6:2, 6:3.

Britka vstúpila do zápasu s cieľom tlačiť sa hlbšie do kurtu a diktovať tempo. Spočiatku z toho pramenili najmä chyby a košická rodáčka si vypracovala náskok 2:0. Rýchlo oň prišla, ale zostávala verná svojmu trpezlivému tenisu, ktorý bol v ďalšom priebehu prvého setu účinný. Po šnúre štyroch získaných gemov putoval prvý set na slovenskú stranu.

Druhé dejstvo na začiatku kopírovalo to prvé. Slovenka viedla opäť 2:0, tentokrát si však vo štvrtej hre poradila so skóre 15:40 a zvýšila na 3:1. Aj v ďalšom priebehu pôsobila veľmi koncentrovane, častejšie dokonca prechádzala do ofenzívy. S udržaním si náskoku nemala žiadny problém. Duel napokon uzavrela už na príjme za stavu 5:3, keď jej súperka pomohla pri treťom mečbale chybou z forhendu.

• Schmiedlová ukončila vo Fed Cupe minisériu troch prehratých dvojhier
  • odvrátila 8 z 9 brejkbalov
  • spravila 23 nevynútených chýb, o 20 menej ako súperka

„Ani neviem opísať slovami, akú mám z tohto triumfu obrovskú radosť. Už veľmi dlho som nevyhrala fedcupový zápas a veľmi som po tom túžila. Je to krásna odmena za drinu, ktorú som vynaložila na tréningoch. Od začiatku prípravy som sa na antuke cítila veľmi dobre a teší ma, že som to dokázala preniesť aj do zápasu. Je to mimoriadne cenné víťazstvo. Som rada, že som pomohla tímu. Už v Austrálii som hrala dobre, no výsledky ešte neprišli. Teraz to konečne vyšlo,“ uviedla Schmiedlová v prvej reakcii pre RTVS.

Na antuke pod strechou AXA Arény NTC nastúpia o chvíľu na druhú dvojhru slovenská líderka Viktória Kužmová a dvojka hostiek Harriet Dartová.