Home Najdôležitejšie Schmiedlová v súboji jednotiek prehru neodvrátila: Austrália na úvod Pohára Billie-Jean Kingovej nad sily Slovenska

Anna Karolína Schmiedlová

GLASGOW – Slovenským tenistkám nevyšiel vstup do finálového turnaja Pohára Billie-Jean Kingovej v Glasgowe. V dueli B-skupiny prehrávajú po dvojhrách s Austráliou 0:2.

O rozhodujúci druhý bod pre austrálske farby sa zaslúžila Ajla Tomljanovičová, ktorá v dueli tímových jednotiek zvíťazila nad Annou Karolínou Schmiedlovou hladko 6:1, 6:2.

Slovenské sklamanie v Glasgowe: Kužmová neuhrala ani set, Austrália sa ujala vedenia

Tomljanovičová od začiatku potvrdzovala úlohu favoritky, hoci úvodné dva gemy získala až cez zhodu. V prvom sete trikrát prelomila podanie Slovenky a získala ho suverénne vo svoj prospech. Austrálčanka mala navrch v dlhších výmenách, dokázala Schmiedlovú zatlačiť do defenzívy.

V úvode druhého dejstva sa Tomljanovičová po rýchlom brejku ujala vedenia 3:0. Schmiedlová síce následne znížila na 2:3, no v šiestom geme opäť stratila servis a Austrálčanka si už koncovku postrážila. Za stavu 5:2 premenila po dvojchybe súperky hneď prvý mečbal a vylepšila si vzájomnú bilanciu so Schmiedlovou na 4:0  V tomto roku ju zdolala už tretíkrát.

Matej Lipták, Anna Karolína Schmiedlová
Matej Lipták a Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Schmiedlová bola po zápase sklamaná. “Nevyšlo mi to podľa predstáv. Škoda, že som nezachytila začiatok zápasu. Bolo tam veľa veľmi tesných gemov, mala som šance, no nevyužila som ich. Tomljanovičová je v tomto roku lepšia hráčka ako ja a dnes to ukázala,” uviedla Slovenka pre RTVS.