Home Najdôležitejšie Schmiedlová v Melbourne po 16 mesiacoch do hlavnej grandslamovej súťaže

Schmiedlová v Melbourne po 16 mesiacoch do hlavnej grandslamovej súťaže

by David Pavlik

MELBOURNE – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do hlavnej súťaže úvodného grandslamového turnaja sezóny Australian Open.

Členka NTC vedená Milanom Martincom zdolala v kvalifikačnom finále rovnako nenasadenú Švajčiarku Stefanie Vögeleovú 6:3, 6:2. V hlavnej súťaži doplnila kvarteto Rybáriková, Cibulková, Kučová a Čepelová. V hre dnes bude v eliminačnom finále ešte Viktória Kužmová.

Úvodný set priniesol na svojom začiatku veľký boj. Úvodných šesť gemov trvalo 42 minút. Schmiedlová dokázala v druhom i šiestom geme vymazať dovedna 8 brejkbalov, hráčky si servisy vymenili pri skóre 1:1. Od siedmej hry dominovala Košičanka, ktorá už súperke v prvom sete nepovolila ani gem.

V druhom dejstve odskočila Schmiedlová v úvode na 3:0. Po zvládnutí tesného piateho gemu pridala v nasledujúcej hre brejkovú poistku. Za stavu 5:1 ešte duel pri vlastnom servise neukončila, všetko si ale vynahradila na príjme. Vo vzájomnej bilancii so Švajčiarkou sa ujala vedenia 3:2.