Home Správy Schmiedlová v Linzi do finále kvalifikácie, súperke nadelila „kanára”

Schmiedlová v Linzi do finále kvalifikácie, súperke nadelila „kanára”

by Dominika Mikušiaková

LINZ – Najvyššie nasadená Anna Karolína Schmiedlová zdolala v 1. kole kvalifikácie na turnaji kategórie WTA International v Linzi (250 000 USD, tvrdý povrch v hale) Tamaru Korpatschovú 6:3, 3:6, 6:0.

V druhom geme prvého setu odolala slovenská tenistka dvom brejkbalom a následne sama udrela na príjme. V ďalšom priebehu spoľahlivo podávala a za stavu 5:3 premenila druhý setbal na podaní Korpatschovej.

V druhom sete prišla ako prvá o servis Schmiedlová v piatom geme. Dokázala reagovať ribrejkom, následne však opäť neuspela pri vlastnom podaní. Ďalšie zlyhanie na servise prišlo za stavu 3:5, o víťazke tak musel rozhodnúť tretí set.

Ten mala od začiatku pevne v rukách Kaja. Dvakrát sa blysla čistou hrou na príjme, celkovo na riterne stratila iba jeden fiftín. Jediné menšie komplikácie prišli pri jej podaní za stavu 5:0, keď prehrávala už 0:40. Tento stav však zvrátila a súperke uštedrila „kanára“.

• Schmiedlová získala na príjme 52 % výmen
  • v treťom sete stratila iba 7 fiftínov, z toho 6 pri vlastnom podaní
  • premenila 6 brejkbalov z 8

Vo finále kvalifikácie sa slovenská tenistka stretne s Annou Kalinskou alebo Nataliou Vichľancevovou.