Home Najdôležitejšie Schmiedlová stroskotala v Luxembursku na úvodnej prekážke: Dostala kanára, no aj napriek tomu bojovala

Anna Karolína Schmiedlová

LUXEMBURG – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Luxemburgu. V utorkovom úvodnom kole podľahla kazašskej súperke Zarine Dijasovej v troch setoch 0:6, 6:1 a 4:6.

Schmiedlová ťahala v prvom sete výrazne za kratší koniec, keď nedokázala nájsť recept na servis kazašskej súperky a na vlastnom podaní sa trápila. Prehrala všetky tri servisy a po necelej pol hodine svietil na ukazovateli skóre stav 0:6.

V druhom dejstve opačný priebeh

Od začiatku druhého setu sa slovenská tenistka výrazne zlepšila vo všetkých herných aspektoch a od stavu 1:1 získala dominantným spôsobom päť hier v rade. V rozhodujúcej sade to bol boj o každý gem, Dijasová po brejku a udržanom podaní viedla 4:1, následne Schmiedlová vyrovnala na 4:4. Záver vypätého duelu patril Kazaške, ktorá využila v poradí štvrtý mečbal a postúpila ďalej.

Schmiedlová po US Open prehrala aj druhý zápas, minulý týždeň nestačila na Maďarku Bondarovú.

dvojhra – 1. kolo:
Zarina Dijasová (Kaz.) – Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:0, 1:6, 6:4, Markéta Vondroušová (ČR-5) – Alison van Uytvancková (Belg.) 6:2, 6:3, Aliaksandra Sasnovičová (Biel.) – Lesia Curenková (Ukr.) 7:5, 7:6 (6), Arianne Hartonová (Hol.) – Anna-Lena Friedsamová (Nem.) 7:6 (5), 3:6, 7:6 (4).