Home Správy Schmiedlová sa predviedla ako bojovníčka, otočila zápas s nasadenou trojkou

Schmiedlová sa predviedla ako bojovníčka, otočila zápas s nasadenou trojkou

by Tomas Hmira

HÓDMEZŐVÁSÁRHELY – Trio Sloveniek v zložení Anna Karolína Schmiedlová, Vivien Juhászová a Tereza Mihalíková si dnes zahralo úvodné kolo ITF turnaja v maďarskom meste Hódmezővásárhely (60 000 USD, antuka vonku).

Staršia zo sesterského dua Schmiedlových pricestovala do Maďarska vo výbornej nálade. Na predošlých dvoch turnajoch s dotáciou 25 000 USD nenašla premožiteľku. Výborne odštartovala aj dnes proti 142. tenistke sveta. Nad Viktoriou Tomovovou vyhrávala 4:2. Bulharka vyrovnala na 5:5 a v koncovke prvej časti sa opäť presadila na príjme. Slovenka nezachytila vstup do druhého dejstva. Prehrala šiesty gem za sebou – 0:2. Nezložila zbrane. Vyrovnala na 4:4 a posunula zápas do rozhodujúceho setu. V ňom za stavu 3:3 odvrátila päť brejkbalov, aby o pár minút premenila prvý mečbal.

Anna Karolína Schmiedlová – /3/Viktoria Tomovová 5:7, 6:4, 6:4

Nedarilo sa úspešným kvalifikantkám. Vivien Juhászová uhrala proti Barbare Haasovej len 3 gemy. Do deviateho gemu druhej časti bol zápas jasnou záležitosťou Rakúšanky.

/Q/Vivien Juhászová – /8/Barbara Haasová 0:6, 3:6

Čerstvo 19-ročná Tereza Mihalíková nestačila na o 3 roky mladšiu Srbku. Držiteľka voľnej karty začala v zápase dominovať od stavu 4:3.

/Q/Tereza Mihalíková – /WC/Olga Danilovičová 3:6, 1:6