Home Najdôležitejšie Schmiedlová potvrdila rolu favoritky a zahrá si v hlavnej súťaži: Nemeckej súperke nadelila kanára

Anna Karolína Schmiedlová

SYDNEY – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila na turnaji v austrálskom Sydney do hlavnej súťaže. Vo finále kvalifikácie potvrdila rolu favoritky, keď zdolala hladko Nemku Vivian Heisenovú po setoch 6:0, 6:1.

Schmiedlová vstúpila do zápasu v role veľkej favoritky, čo od začiatku potvrdzovala. Už v druhom geme prelomila podanie nemeckej súperky, ktorá počas prvého setu nedokázala nájsť recept na našu tenistku. Po 24 minútach Heisenová neodvrátila hrozbu kanára a prehrala úvodné dejstvo 0:6.

V druhej sade pokračovala Schmiedlová v nastolenom trende, Nemka získala svoj prvý gem až vo štvrtej hre druhého setu, kedy znížila na 1:3. To bolo z jej strany všetko, ďalšie tri gemy patrili 85. hráčke sveta.