štvrtok , 2 apríla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Schmiedlová po zisku titulu: „Chcem mať z tenisu radosť“
Foto: Antonio Boemo/Twitter

Schmiedlová po zisku titulu: „Chcem mať z tenisu radosť“

BRATISLAVA – Anna Karolína Schmiedlová sa opäť dostáva do hernej pohody. V talianskom Grade získala titul na podujatí s dotáciou 25 000 USD.

Práve po triumfe na antukovom turnaji si našla čas na krátke zhodnotenie. „Ten titul má pre mňa veľkú cenu, aj keď je to, samozrejme, menší turnaj. Som rada, že som to po dlhej dobe zvládla. Takmer celý týždeň som bola spokojná so svojou hrou a to bolo pre mňa hlavné,“ prezradila sympatická Košičanka.

„Určite neriešim rok 2015 a to, čo bolo v minulosti. Nesnažím sa k niečomu vrátiť, ale myslieť dopredu. Hrám rovnako dobre a dúfam, že sa to ukáže v zápasoch a bude to stále lepšie,“ reagovala Schmiedlová na pocitové porovnanie terajšej hry s úspešným rokom 2015.

Schmiedlová sa v úvode mája vrátila k Milanovi Martincovi. S českým koučom spolupracovala v minulosti 6 rokov, doviedol ju k zisku oboch titulov z WTA okruhu. S rozhodnutím o obnovení spolupráce je spokojná: „S pánom trénerom Martincom sa dobre poznáme a rozumieme si. Zhodneme sa na tom, ako by mala moja hra vyzerať a čo je potrebné trénovať. Viem, že mi verí a to mi pomôže.“ 

Najlepšia tenistka Slovenska za rok 2015 sa v renkingu posunie do okolia 230. miesta. Aké ambície si stanovuje do zvyšku sezóny? „Žiadne ciele si nedávam. Rada by som si zahrala kvalifikáciu na US Open. Ale predovšetkým by som chcela mať z tenisu radosť a aby ma to bavilo,“ prezradila.

Schmiedlovej sme sa opýtali aj na meno jej favoritky v rámci parížskeho grandslamu: „V týchto dňoch som Roland Garros príliš nesledovala. Možno Kaja Plíšková alebo Halepová.“

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

ATP a WTA vydali po zrušení Wimbledonu nové spoločné stanovisko

LONDÝN/ST. PETERSBURG – Asociácie ATP a WTA pokračujú v spoločnom postupe. Po dnešnom zrušení Wimbledonu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 + 9 =