Home Najdôležitejšie Schmiedlová po náročnom boji napodobnila Šramkovú a je v semifinále: Francúzku zdolala po troch hodinách

Anna Karolína Schmiedlová

NEW YORK – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová napodobnila úspech Rebeccy Šramkovej a postúpila v kvalifikácii na US Open do semifinále. V dnešnom dueli, ktorý trval tri hodiny a jednu minútu zdolala Francúzku Tessah Andrianjafitrimovú po setoch 6:3, 4:6, 6:3.

Slovenská jednotka mala raketový nástup do zápasu, keď po piatich gemoch viedla drvivých 4:1. Následne francúzska hráčka znížila na 3:4, ale nasledujúce dve hry patrili favoritke stretnutia, Schmiedlová po 42 minútach vyhrávala 1:0.

V druhom sete si obe tenistky stratili na úvod podania, ale následne sa do stavu 3:3 hralo bez brejkov. V siedmom geme Francúzka brejkla našu hráčku a po dvoch hladko udržaných podaniach bolo prekvapivo vyrovnané.

Tretí set nám priniesol poriadnu drámu, v ktorom Schmiedlová stratila na úvod podanie, ale okamžite kontrovala ribrejkom. V nasledujúcich piatich gemoch si hráčky udržali len jediný servis, ale brejk hore bola stále favorizovaná Slovenka. Dôležitá siedma hra patrila Schmiedlovej, ale bojovná súperka v nasledujúcom geme odvrátila na servise osem mečbalov a pokúsila sa zdramatizovať koncovku stretnutia. 92. hráčka však drámu nedopustila, podržala si podanie a postúpila ďalej.

V boji o finále čaká na Schmiedlovú ukrajinská tenistka Lesia Curenková, ktorá v dvoch setoch zdolala Austrálčanku Perezovú.