Home Najdôležitejšie Schmiedlová na úvod zvládla napínavý trojseťák: Na Wimbledone zabojuje o kvalifikačné finále

Anna Karolína Schmiedlová

LONDÝN – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová zvládla úvodný kvalifikačný zápas na Wimbledone. V dnešnom dueli zdolala Švajčiarku Susan Bandecchiovú po setoch 6:3, 3:6, 6:3.

Schmiedlová vstúpila do zápasu strateným servisom, ale v ďalšom priebehu úvodnej sady zaradila vyšší rýchlostný stupeň a získala 5 gemov v rade. Švajčiarska tenista ešte znížila na 3:5, ale záver opäť patril Slovenke, ktorá po 41 minútach viedla 1:0.

V druhom sete Bandecchiová výrazne zlepšila servis, Schmiedlová nemala počas celého dejstva jediný brejkbal. Sama o podanie prišla v štvrtej hre, čo prakticky rozhodlo o tom, že po približne hodine a pol svietil na ukazovateli skóre vyrovnaný stav.

V rozhodujúcom sete obe tenistky naďalej kvalitne servovali, za stavu 3:3 mala Švajčiarka tri brejkbaly na príjme, ktoré nevyužila a zákonite pykala. Schmiedlová v ôsmom geme brejkla 216. hráčku sveta a postúpila ďalej. V boji o finále narazí na 233. hráčku sveta Poľku Urszulu Radwanskú.