Home Najdôležitejšie Schmiedlová mala set vo vlastných rukách: Slovenská lucky loserka smolne padla s americkou favoritkou

Anna Karolína Schmiedlová

INDIAN WELLS – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells.

Schmiedlová, ktorá sa po prehratom kvalifikačnom finále do hlavného pavúka dostala ako lucky loserka začala proti favorizovanej Claire Liuovej dobre, keď vo ôsmej hre prelomila podanie Američanky a podávala na víťazstvo v prvom sete, ale neúspešne. Liuová sa po ribrejku vrátila do setu a aj keď v následnom tajbrejku prehrávala už 1:5, Schmiedlová si opäť vybrala slabšiu chvíľku a po šiestich prehratých loptičkách sa za hodinu aj sedem minút radovala Američanka.

Aj v druhom dejstve začala lepšie Schmiedlová, keď hneď v prvej hre čistou hrou zobrala podanie súperky a následne na 15 udržala aj to svoje. Američanka sa aj v tretej hre trápila na servise a musela odvracať brejkbal Schmiedlovej, udržaný servis ju ale nakopol.

V štvrtej hre zobrala Schmiedlovej podanie a ďalším brejkom vo ôsmej hre prakticky rozhodla o osude zápasu. Aj keď slovenská jednotka za stavu 3:5 viedla na podaní súperky 40:15, obidva brejkbaly zahodila a za takmer dve hodiny sa z postupu radovala favorizovaná domáca hráčka, ktorú v ďalšom kole čaká súboj s poľskou svetovou jednotkou a obhajkyňou titulu Igou Swiatekovou.

dvojhra – 1. kolo: Claire Liuová (Usa) – Anna Karolína Schmiedlová (SR – LL) – 7:6(5), 6:3 za hodinu aj 57 minút