Home Najdôležitejšie Schmiedlová recept na Sevastovovú nenašla – Lotyšky vedú 2:0

Schmiedlová recept na Sevastovovú nenašla – Lotyšky vedú 2:0

RIGA – Anna Karolína Schmiedlová prehrala v stretnutí II. svetovej skupiny Fed Cupu (Riga, tvrdý povrch v hale) proti Lotyške Anastasiji Sevastovovej po setoch 4:6, 0:6.

Brejk dosiahla Sevastovová hneď v úvodnej hre celého zápasu. Kaja neskôr prelomeným servisom vyrovnala na 3:3. Vzápätí však Lotyška šla do brejku na 4:3. Schmiedlová reagovala ribrejkom. Ďalší získaný servis súperky predviedla domáca tenistka na 5:4 a šla servovať na víťazstvo v prvom sete. Výhodu potvrdila čistou hrou.

Druhý set bol jasnou záležitosťou domácej tenistky. Tá Anne Karolíne Schmiedlovej dokonca uštedrila „kanára“.

Zaujalo nás

• Schmiedlová hneď v prvej hre predviedla dve dvojchyby – celkove boli štyri
  • po druhom servise získala jednu výmenu
  • zápas trval jednu hodinu a 18 minút
  • Slovenka čaká na singlovú výhru vo Fed Cupe od roku 2016

Slovensko po prvom dni prehráva 0:2. O prvý bod Lotyšska sa po veľkej bitke postarala Jelena Ostapenková. Viac si o zápase prečítajte tu.

Zajtra od 12:00 nastúpi proti Anastasiji Sevastovovej Rebecca Šramková, ktorá nahradila zdravotne indisponovanú Viktóriu Kužmovú.

Potom je od 13:30 je na programe duel Anny Karolíny Schmiedlovej proti Jelene Ostapenkovej.

Na záver od 15:00 sú nominované na štvorhru dvojice Sevastovová/ Ostapenková a Kužmová/Šramková.