Home Najdôležitejšie Schmiedlová v bizarnom zápase 1. kola Roland Garros Osakovú nedorazila

Schmiedlová v bizarnom zápase 1. kola Roland Garros Osakovú nedorazila

PARÍŽ – Anna Karolína Schmiedlová prehrala v 1. kole grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) s najvyššie nasadenou Japonkou Naomi Osakovou po setoch 6:0, 6:7(4), 1:6.

Schmiedlová vstúpila do zápasu excelentne. Po desiatich minútach hry viedla 3:0, keď súperke vzala dva servisy. Osaková pôsobila veľmi nekoncentrovane, nevynútené chyby jej rýchlo pribúdali. Kaji stačilo udržiavať výmeny. Prvý set bol z jej pohľadu uzavretý „kanárom“ za 20 minút.

Svetová jednotka začala druhá set lepšie ako prvý, podanie si ustrážila a získala prvý gem v zápase. Vzápätí prišla aj prvá čistá hra na riterne. Za stavu 0:3 sa Slovenka na servise znovu skoncentrovala. Favoritka sa opäť uchýlila k chybám a doslova sa vyhádzala na ďalšom podaní. Od stavu 3:3 pripomínal zápas horskú dráhu. Naša tenistka bola za stavu 5:4 i 6:5 jeden gem od postupu. O podanie v oboch prípadoch prišla a v tajbrejku si Osaková vynútila po výsledku 7:4 tretí set.

V ňom sa prejavila frustrácia z premrhaného náskoku a zlepšená hra Japonky. Prvý servis fungoval svetovej jednotke takmer dokonale, dokázala využiť každé zaváhanie Košičanky a eliminovala počet nevynútených chýb. Po 22 minútach bol na výsledkovej tabuli stav 6:1.

• Schmiedlová nadelila favoritke „kanára“ bez toho, aby zahrala víťazný úder
  • nakoniec v štatistike winnerov zaostala v pomere 9:36
  • za stavu 6:5 v 2. sete bola 5-krát 2 loptičky od víťazstva
  • Osaková spravila až 38 nevynútených chýb

„Bola som veľmi blízko, takže ma bolí, že som premrhala toľko šancí. Možno som príliš myslela na to, že hrám proti svetovej jednotke,“ citovala Slovenku agentúra AFP. Anna Karolína Schmiedlová dohrala zápas ako posledná slovenská singlistka. Bilancia je 2:3. Postúpili Kristína Kučová a Viktória Kužmová, okrem Kaji vypadli aj Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková.