štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Šapovalov v prípade zlých podmienok pripravený odstúpiť z Australian Open
Foto: TASR

Šapovalov v prípade zlých podmienok pripravený odstúpiť z Australian Open

Denisa Šapovalova znepokojujú podmienky panujúce v Melbourne pred štartom Australian Open. Ak sa stav ovzdušia nezlepší, Kanaďan by podľa vlastných slov neváhal z turnaja odstúpiť.

„Je to grandslam a obrovská príležitosť, ale ja mám dvadsať rokov. Nechcem riskovať svoj život a zdravie hraním v takýchto podmienkach, keď môžem hrať najbližších desať či pätnásť rokov,“ uviedol Šapovalov citovaný denníkom Telegraph.

„V správach hovoria, aby ste ostali vnútri, že nie je bezpečné byť vonku a vdychovať tento vzduch. A potom dostanete e-mail od organizátorov, v ktorom sa píše, že podmienky sú hrateľné a máte ísť von a ohrozovať svoj život a zdravie,“ pokračoval.

„V uplynulých dňoch sme videli, ako to vplýva na hráčov. Tiež nemôžete vedieť, čo to urobí s našimi životmi v budúcnosti, a aký dopad bude mať dýchanie takého vzduchu počas dvoch týždňov,“ uzavrel znepokojený Kanaďan.


Problémy so znečisteným vzduchom pocítila na vlastnej koži Dalila Jakupovičová, ktorá musela vzdať zápas prvého kola kvalifikácie. Znepokojenie vyjadrili aj Liam Broady, Elina Svitolinová či Gilles Simon.

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

Ani Kližan si nezahrá hlavný turnaj Roland Garros: Skvelý úvod na Belgičana nestačil

PARÍŽ – Po Filipovi Horanskom vypadol dnes v kvalifikácii na parížsky Roland Garros aj druhý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 1 =