Home / Zo zákulisia / Šapovalov o Federerovi: „Snažil som sa ho napodobňovať“
Foto: TASR

Šapovalov o Federerovi: „Snažil som sa ho napodobňovať“

Kanadský mladík Denis Šapovalov patrí medzi najväčšie svetové talenty. V nedávnom rozhovore pre taliansky denník Gazzetta dello Sport porozprával o svojich idoloch i prechode z juniorského na profesionálny okruh.

„Samozrejme, Roger Federer. Pre mladších hráčov je hotový mýtus. Keďže mám jednoručný bekhend, snažil som sa ho napodobňovať,“ odvetil na otázku o svojom idole. „Vždy som však nasledoval aj ‚Rafu‘. Pre jeho silu a rozhodnosť na kurte, a tiež preto, že je, rovnako ako ja, ľavák,“ dodal Kanaďan.

Prechod medzi profesionálov v tínedžerskom veku hodnotí Šapovalov ako obtiažny. „Na začiatku som sa necítil komfortne. Byť okolo všetkých tých top hráčov, keď som bol mimo elitnej stovky, mi spôsobovalo nepríjemné pocity. Od začiatku roka 2018 sa cítim lepšie. Viem, čo ma čaká a snažím sa vychutnávať si krásu tejto práce. Prináša to cestovanie po svete a navštevovanie krásnych miest. Teraz som šťastný a poctený, že som súčasť tohto sveta,“ prezradil rodák z izraelského Tel Avivu.

Pridal aj odporúčanie ako úspešne prejsť medzi mužov: „Kľúč je mať okolo seba správnych ľudí – rodinu, priateľov. Pomáhajú vám necítiť sa tak osamelo, keď ste ďaleko od domova. Ja mám šťastie na veľký tím, ktorý mi pomáha vo všetkých smeroch. Mama Tessa, hoci cestuje menej, stojí stále pri mne.“

About Michal Pokrivka

Check Also

Obrovská senzácia na Roland Garros: Fantastický Gombos rozjasal tenisové Slovensko

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + 16 =