Home Správy Rybáriková po skreči súperky krok od hlavnej súťaže v New Havene

Rybáriková po skreči súperky krok od hlavnej súťaže v New Havene

NEW HAVEN – Najvyššie nasadená Magdaléna Rybáriková postúpila do finále kvalifikácie WTA Premier turnaja v New Havene (710 900 USD, tvrdý povrch vonku). Prvý set vyhrala nad Verou Zvonariovovou pomerom 7:5, Ruska následne duel vzdala.

Šláger kvalifikácie bol od úvodu vyrovnaný. Magda síce viedla po brejku 2:1, no súperka okamžite kontrovala. Za stavu 2:3 si naša tenistka poradila pri vlastnom podaní so skóre 15:40 a o pár minút mala k dispozícii vedenie 5:3. Skúsená Ruska aj tentokrát stratu zmazala. V dramatickej koncovke prvého setu ukázala pevnejšie nervy piešťanská rodáčka, ktorá premenila v 12. geme po 66 minútach hry celkovo piaty setbal.

Do druhého dejstva už svetová dvojka zo sezóny 2010 nenastúpila. Dôvod jej skreču zatiaľ nie je známy.

• Rybáriková aj Zvonariovová dnes absolvovali aj zápas 1. kola kvalifikácie
  • moskovská rodáčka hrala na okruhu WTA prvýkrát od apríla 2015
  • proti Rybárikovej získala len 45 výmen po svojom 1. podaní

V zajtrajšom finále eliminácie čaká variabilne hrajúcu Slovenku podobne ladená Belgičanka Kirsten Flipkensová.