Home Správy Rybáriková končí na US Open už v 1. kole

Rybáriková končí na US Open už v 1. kole

by Dominika Mikušiaková

NEW YORK – Magdaléna Rybáriková (29. v rebríčku WTA) podľahla v 1. kole grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) Číňanke Wang Čchiang (52.) hladko 2:6, 2:6.

Slovenskej tenistke nevyšiel úvod zápasu. Vôbec jej nefungoval servis, v prvých dvoch gemoch na podaní získala iba jediný fiftín a po pätnástich minútach prehrávala už 0:5. Za tohto stavu si Magda udržala servis čistou hrou, následne udrela aj na riterne a znížila na 2:5. Na veľký obrat to nestačilo, opäť zlyhalo podanie a po nevynútenej chybe súperky premenila Číňanka prvý setbal na príjme.

V úvodnej hre druhého setu mala Rybáriková brejkbalovú príležitosť, využiť ju však nedokázala a vzápätí sama prišla o servis. Manko brejku okamžite zmazala a následne sa nechala ošetriť pre problémy s členkom. Od stavu 2:2 Magde nevychádzalo nič. Neuhrala už ani gem, Číňanka za stavu 5:2 premenila prvý mečbal na príjme.