Home Správy Rybáriková končí v Melbourne v osemfinále, zastavila ju svetová dvojka

Rybáriková končí v Melbourne v osemfinále, zastavila ju svetová dvojka

by David Pavlik

MELBOURNE – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v singlovom osemfinále úvodného grandslamového turnaja sezóny Australian Open.

Nasadená devätnástka v ňom podľahla Dánke Caroline Wozniackej hladko 3:6, 0:6. Svetová dvojka upravila v bilancii s Rybárikovou už na 4:1, ťahá sériu štyroch úspechov. Jej štvrťfinálovou súperkou bude nenasadená Španielka Carla Suárezová Navarrová.

Úvod stretnutia vyšiel Rybárikovej výborne. V treťom geme predviedla na príjme tri nádherné výmeny v rade a brejkla dánsku súperku. Radosť netrvala dlho. Slovenka o niekoľko minút prehrávala 2:4 a manko už v koncovke zmazať nedokázala.

Rozbehnutá Wozniacka pokračovala v presvedčivom výkone aj v druhom sete. Hneď v úvode odskočila po dvoch brejkoch na 4:0. Zverenkyňa Petra Hubera v závere nenašla zbraň na strojovú hru súperky, s Australian Open sa tak lúči inkasovaním nepopulárneho „kanára“.