Home Správy Rybakinová má po triumfe v Hobarte druhý kariérny titul

Rybakinová má po triumfe v Hobarte druhý kariérny titul

Rybakinová

HOBART – Víťazkou turnaja WTA International v Hobarte (275 000 USD, tvrdý povrch vonku) sa stala Kazaška Jelena Rybakinová, ktorá si vo finále poradila s Číňankou Čang Šuaj po setoch 7:6(7), 6:3.

V prvom sete si hráčky raz vymenili servisy. Najskôr viedla 2:0 Rybakinová. Neskôr bol stav 4:3 v prospech Kazašky, keď jej predtým súperka vzala podanie. O všetkom rozhodoval tajbrejk. Za stavu 6:5 v ňom mala setbal Číňanka, ale nevyužila ho a pokračovalo sa ďalej. Rybakinová potom potrebovala dve šance, aby dejstvo vo svoj prospech uzatvorila.

Druhý set bol dlho bez brejkov. Až na 4:3 sa podarilo Rybakinovej obrať súperku o podanie. Neskôr mala brejkbaly a zároveň mečbaly za stavu 5:3. Zužitkovala hneď prvú šancu a tak sa tešila sa tak z druhého kariérneho titulu.