Anastasia Gasanovová
Anastasia Gasanovová (Foto: Instagram - Anastasia Gasanovová)

Ruská tenistka sa bez servítky pustila do Ukrajiny: Boh im nedal mozgy! Ukrajinská hviezda si na Rusku počkala v šatni

MOSKVA – Už je tomu skoro osem mesiacov, čo Rusko vojensky zaútočilo na Ukrajinu a krvavá invázia je stále témou číslo jedna v celej spoločnosti a výnimkou nie je ani tenisová scéna.


Kým viacerí ruskí športovci agresiu svojej krajiny rezolútne odsúdili, niektorí sa k celej situácii stavajú neutrálne a úplne inak to celé vníma aktuálne 154. hráčka sveta Ruska Anastasia Gasanovová.

23-ročná rodáčka zo Saratova, ktorá v rebríčku WTA najvyššie figurovala aj na 121. priečke, si nedávala servítku pred ústa a jednoznačne sa postavila na stranu Ruska.

Boh im nedal mozgy

„Ukrajinská armáda zabíja našich ľudí na Kryme len preto, že hovorí po rusky. Ľudia sú vraždení kvôli tomu, že si oblečú ruské symboly. Nechápem, že Ukrajinci oslavujú poškodenie Kerčského mosta. Oni chcú získať Krym a pritom si ho sami sebe ničia? Boh im bohužiaľ nedal mozgy,“ uviedla Gasanovová bez okolkov na sociálnych sieťach.Ukrajinská hviezda si ju počkala v šatni

Pochopiteľne tvrdé slová nenechali chladnými ukrajinskú hviedzu Dajanu Jastremskú, ktorá dôsledky krvavej vojny pocítila aj na vlastnej koži a patrí k tým, ktorí sa najviac stavajú na stranu napadnutej Ukrajiny. Na ruskú súperku si tak na turnaji v rumunskom Kluži počkala v šatni.

„Pýtala som sa jej, či to, čo napísala, myslí vážne. Povedala, že úplne. To ma dostalo. Mrzelo ju, že tam zbytočne zomreli ruskí ľudia. Tak som sa jej spýtala, či jej nie je ľúto detí zabitých v Mariupole, Buči či Charkove. Mlčala. Tak som ju poslala tam, kam mala ísť ruská vojnová loď,“ pripomenula Jastremská udalosť pri Haďom ostrove, keď boli ukrajinskí obrancovia vyzvaní ku kapitulácii.

Rusi aj Bielorusi boli po invázii vylúčení prakticky zo všetkých kolektívnych športov, ale naďalej môžu pôsobiť na okruhu ATP aj WTA, ale za menom nemôžu mať skratku ani vlajku svojej krajiny. Zaujímavé sú teda vzájomné konfrontácie s ukrajinskými súpermi ako napríklad medializovaný súboj Kosťukovovej s Bieloruskou Azarenkovou, po ktorom Ukrajinka odmietla podať ruku bieloruskej súperke.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič, ATP Dubaj

Tsurenkovej kouč páli do Djokoviča: Otvorene a hlúpo podporuje Rusov!

Tréner Lesie Tsurenkovej Nikita Vlasov obviňuje Novaka Djokoviča z toho, že podporuje Rusov. Otvorene a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × four =