Lukáš Rosol
Lukáš Rosol (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

Rosol vracia úder českému tenisovému zväzu: Verejné ponižovanie, výsmech či vyhrážky!

INNSBRUCK – Český tenista Lukáš Rosol mal byť súčasťou daviscupového výberu, ktorý v rakúskom Innsbrucku bojoval o postup do štvrťfinále, ale účasť odmietol z dôvodu nízkeho finančného ohodnotenia. Na postoj hráča reagoval prezident českého tenisového zväzu Ivo Kaderka, samotný Rosol teraz prostredníctvom svojej právnej zástupkyne „vracia úder“.


Aktuálne 272. hráč sveta Lukáš Rosol, ktorý bol svojho času aj svetovou 26., odmietol reprezentovať Česko na finálovom turnaji, pretože sa mu málilo finančné ohodnotenie. Skúsený 36-ročný tenista mal ako piaty český hráč podľa pravidiel ITF dostať 34-tisíc eur, ale sám žiadal za svoju účasť až 81-tisíc. Český zväz sa mu snažil vyjsť v ústrety a ponúkol mu 50-tisíc eur, ale rodák z Brna sa nechcel uspokojiť ani s takouto čiastkou.

Absurdné! Dva milióny korún za týždeň za nič: Český tenista odmietol Davis Cup kvôli peniazom

„Chlapec to poňal tak, že si na našich mladíčkoch chcel vynútiť súhlas k tomu, že dvojka tímu Tomáš Macháč bude mať nejakých 60-tisíc. A on, ktorý by v Innsbrucku mohol nastúpiť možno do električky, ale určite nie na kurt, chcel mať 81-tisíc eur. Pri tímových súťažiach som nikdy nič absurdnejšieho nevidel, aby si tretí náhradník zažiadal o dva milióny korún za týždeň za nič,“ citoval prezidenta českého tenisového zväzu Iva Kaderku web Hospodárskych novín, pre ktorý samotný Rosol nechcel celú situáciu komentovať.

Vyjadrenie Rosolovej právnej zástupkyne

„Pán Rosol je zdesený vyjadrením pána Ing. Iva Kaderku, ktorý má jediný cieľ, a to je zdiskreditovať a dehonestovať pána Rosola. Pán Rosol dôrazne odmieta tvrdenia pána Ing. Iva Kaderku o tom, že by si mal na úkor mladých hráčov vynucovať neprimeranú peňažnú odmenu a zdôrazňuje, že to bol naopak on, kto si bol vedomý svojej pozície piateho hráča tímu, a preto rešpektoval spoločnú dohodu a nároky všetkých ostatných hráčov, z ktorých mu vyplývali dve verzie peňažnej odmeny,“ zdôraznila na úvod vyjadrenia právna zástupkyňa Lukáša Rosola.„Pán Rosol dodáva, že to bol práve on, kto rešpektoval a podpísal celkom tri návrhy zmlúv vytvorených zväzom, a to i zmluvu poslednú, ktorá mu bola spoločne s výhražným dopisom zaslaná v neskorých večerných hodinách, deň pred odchodom do Innsbrucku, so slovami pána Ing. Iva Kaderku, že kto ju nepodpíše, tak na Davis Cup neodcestuje. Aj napriek tomu, že túto zmluvu pán Rosol podpísal, mu bolo odkázané, že je na žiadosť pána Kaderku vyradení z nominácie. Pán Rosol sa dištancuje od tvrdení, že by nomináciu odmietol, naopak robil všetko preto, aby mohol s tímom odcestovať. Pán Rosol považuje za veľmi smutné a nedôstojné, že po toľkých rokoch úspešnej reprezentácie sa musí hráč stretávať s verejným ponižovaním, výsmechom, nátlakom a vyhrážkami, že si už v Prahe ani neškrtne. Pán Rosol sa nebude k celej veci ďalej vyjadrovať, pretože nechce špiniť povesť ČTS a domnieva sa, že porušenie zmluvných a predzmluvných podmienok zo strany ČTS by malo byť vecou medzi zmluvnými stranami a nie vecou verejnou,“ dodala.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Martin Kližan

Zväz mu vyrúbil viac ako 270-tisíc: Kližan o nezmyselnom výpočte jeho dlhu, reprezentačnej kauze aj NTC

BRATISLAVA – V dnešnej druhej časti zaujímavého rozhovoru s bývalou slovenskou singlovou jednotkou a niekdajším …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 4 =