Home Správy Roland Garros: Senzačná prehra Kontovej v 1. kole

Roland Garros: Senzačná prehra Kontovej v 1. kole

PARÍŽ – Siedma nasadená Britka Johanna Kontová vypadla v 1. kole grandslamového Roland Garros, keď podľahla Chsieh Su-wej z Taiwanu po trojsetovej bitke 6:1, 6:7(2), 4:6.

Úvod zápasu bol v réžii favoritky. Výborne podávala a po dvoch brejkoch nebolo o víťazke prvého setu pochýb. O vlastný servis neprišla Britka ani v druhom dejstve. Trestuhodne však premrhala náskok 40:0 na príjme v 11. geme a v tajbrejku prehrala od stavu 2:0 sedem výmen za sebou. V rozhodujúcom sete sa dočkala Taiwančanka za stavu 2:2 úspechu na príjme. Nedokázala ho síce potvrdiť, no hluché obdobie britskej tenistky na podaní sa premietlo v 7. hre do ďalšieho brejku. V dramatickej koncovke ukázala rodáčka z Tchaj-peja pevné nervy. Za stavu 5:4 odolala štyrom brejkbalom a napokon premenila v poradí druhý mečbal.