Home Audio/video Obrovské sklamanie pre fanúšikov: Roger Federer zahodil mečbal a v Katare si o finále nezahrá

Roger Federer

DAUHA – Švajčiarsky tenista Roger Federer neuspel vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v katarskej Dauhe.

Ako nasadená dvojka prehral s Gruzíncom Nikolozom Basilašvilim 6:3, 1:6, 5:7. V rozhodujúcom sete za stavu 5:4 nepremenil mečbal. Federer sa v Dauhe vrátil do súťažného kolotoča po vyše ročnej prestávke.

Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz absolvoval dlhú rehabilitáciu pre komplikácie, ktoré nasledovali po operácii kolena  V úvodnom zápase vyradil v Katare Brita Daniela Evansa a proti Basilašvilimu bol v prvom sete lepší hráč. Gruzínec sa však od úvodu druhého setu výrazne zlepšil a napokon otočil nepriaznivý vývoj. V semifinále ho v piatok čaká Američan Taylor Fritz.