Slavia STU Bratislava
(Foto: Facebook/Slavia STU Bratislava)

Riaditeľka Slávie STU reaguje na tvrdenie Kližana: Úmyselne týmito vyjadreniami poškodzuje náš klub

BRATISLAVA – Nedávne vyjadrenie Martina Kližana týkajúce sa energetickej otázky v petržalských kluboch v našom rozhovore pobúrilo riaditeľku TK Slávia STU Bratislava Ing. Máriu Kolimárovú, ktorá nám do redakcie zaslala oficiálne stanovisko klubu k tomuto vyjadreniu a to zverejňujeme v pôvodnom znení bez akýchkoľvek redakčných úprav.


Vymyslené a nepravdivé stanovisko

„Stanovisko Martina Kližana k energetickej situácii nášho klubu pokladáme za absolútne vymyslené a nepravdivé,“ začína svoju reakciu na nedávne vyhlásenie Kližana, že Slávia vzhľadom na rastúce ceny energií ako jediný klub v Petržalke zvládne náročnú zimu bez výraznejších dopadov, keďže má zastropované ceny energií.

Martin Kližan otvorene aj o povolebných vzťahoch s STZ: Miloš Mečíř sa mi od volieb zatiaľ neozval

„Úmyselne týmito vyjadreniami poškodzuje náš klub a snaží sa znevážiť ho v očiach tenisovej verejnosti. Robí tak dlhodobo a opakovane, hoci mu nikto z nášho klubu nedáva na to dôvody. Martin nie je štatutárom, členom výboru klubu ani zamestnancom nášho klubu. Nemá žiadny prístup k našim zmluvám a faktúram dodávateľov. O energetickej otázke som s ním nikdy neviedla žiadny rozhovor,“ pokračuje v reakcii riaditeľka TK Slávia STU Bratislava Ing. Mária Kolimárová.Zmluvy na fixné ceny plynu nemajú

„Náš klub má dlhodobo dodávateľov plynu,  ktorí  mu fakturovali a fakturujú na mesačnej báze podľa skutočného odberu v danom mesiaci a podľa aktuálnej ceny plynu na trhu. Nie je pravda, že máme alebo sme mali zmluvy na fixné ceny plynu na obdobie jedného, resp. dvoch rokov. Boli sme zrejme jediný klub, ktorý už v októbri 2021 doplatil na prudký nárast cien plynu. Náš aktuálny dodávateľ nakupuje plyn na swapových trhoch , čo sa odzrkadľuje aj na jeho  cene. Kým ostatné kluby  mali do konca roka 2021 fixované ceny, my už sme platili trhové ceny, čo nám spôsobilo za zimnú tenisovú sezónu 2021/2022 stratu viac ako 50 tisíc eur. Keďže sme mali s rodičmi detí v Akadémii Slávia podpísané prihlášky a zmluvy a to isté s klientami na celú zimnú sezónu,  nepremietli sme im tento prudký nárast cien energií do ich poplatkov a doteraz tieto straty splácame. To, že náš klub ešte funguje, je len vďaka tolerantnému prístupu našich dodávateľov služieb a energií a ich ústretovosti. Nedostali sme od štátu žiadnu dotáciu, ktorá by nám energetické náklady sanovala. Naopak ich ešte stále splácame,“ objasňuje situáciu v Slávii riaditeľka.

Zdroj: Ing. Mária Kolimárová, riaditeľka TK Slávia STU Bratislava, ts

About redakcia tenisovysvet.sk

Check Also

Novak Djokovič, Roland Garros 2023

VIDEO Djokovič to so španielskym bojovníkom nemal jednoduché, ruský favorit skončil po neuveriteľnom comebacku

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič sa štrnástykrát v sérii prebojoval do osemfinále dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 1 =