Home Najdôležitejšie Aj Šramková v Belehrade o štvrťfinále: Slovenka vybojovala takmer dva a pol hodinovú drámu

Rebecca Šramková

BELEHRAD – Aj ďalšia slovenská tenistka Rebecca Šramková si v srbskom Belehrade zahrá o štvrťfinále. Rozhodla o tom jej dnešná výhra nad chorvátskou súperkou Terezou Mrdežovou.

Šramková vstúpila do zápasu dobre, keď po udržanom servise dokázala okamžite brejknúť súperku, tá ale kontrolovala ribrejkom. V šiestej hre sa po ďalšom brejku opäť o krok vpred dostala Šramková, ale Chorvátka znovu dokázala odpovedať ribrejkom. To už ale v úvodnom dejstve bolo z jej strany všetko, Šramková získala ďalšie dve hry a úvodný set za 38 minút vyhrala 6:3.

Druhé dejstvo nezačalo pre Slovenku vôbec dobre, hneď v druhej hre prišla o podanie a razom prehrávala už 0:3. V šiestej hre sa opäť zo zisku brejku radovala chorvátska súperka a na svetelnej tabuli svietilo skóre 1:5 z pohľadu Šramkovej. Tá síce odpovedala okamžitým ribrejkom, ale následná strata servisu ukončila druhý set – 2:6.

Rozhodujúce dejstvo rozhodol stred setu, v ktorom sme boli svedkami troch brejkov po sebe. Ako prvá sa v piatej hre dočkala Šramková a keďže aj ďalšie dve hry priniesli brejky, stav po siedmich hrách bol 4:3 pre Šramkovú. Tá už set a teda aj zápas dopodávala do víťazného konca a po dvoch hodinách aj 26 minútach sa radovala z triumfu 6:4 a postupu do osemfinále.

V boji o štvrťfinále na Slovenku čaká víťazka zápasu Cristianová verzus Juvanová.