Home Najdôležitejšie Šramková po boji zvládla aj druhú prekážku: V Nemecku si zahrá o semifinále

Šramková po boji zvládla aj druhú prekážku: V Nemecku si zahrá o semifinále

KARLSRUHE – Slovenská tenistka Rebecca Šramková v nemeckom Karlsruhe zvládla aj druhú prekážku a čaká ju boj o semifinále.

Šramková po vyradení Juvanovej nastúpila dnes proti aktuálne 143. hráčke sveta Ukrajinke Katarine Zavackej, s ktorou síce v úvodnom sete viedla po okamžitom brejku 2:0 a neskôr aj 5:3, ale za presnú hodinu napokon prvé dejstvo prehrala 5:7.

Do druhého setu ale Šramková vstúpila ako víchor, keď po treťom brejku na podaní súperky razom vyhrávala už 5:0! Aj keď vzápätí sama prišla o podanie, druhý set ovládla za 35 minút hladko 6:2.

Rozhodujúci set so zlým úvodom a šťastným koncom

Rozhodujúce dejstvo nezačalo pre slovenskú tenistku ideálne, keď v druhej hre stratila servis a prehrávala 0:2, ale okamžitý ribrejk a následne dva odvrátené brejkbaly súperky na vlastnom podaní ju vrátili do hry. Šramková otočila z 0:2 na 3:2, ale po stratenom podaní Slovenky sa opäť začínalo odznova. Rozhodnutie dramatického duelu priniesla deviata hra, kedy Šramková využila druhý brejkbal pri podaní súperky a následne na podaní premenila na víťazstvo hneď prvý mečbal.

V boji o semifinále na Šramkovú v Nemecku čaká turnajová trojka a aktuálan svetová 96. Mayar Sherifová z Egypta.