Foto: TASR

Rafael Nadal: „Súčasný systém bodovania by som zmenil“

MONTREAL – Španiel Rafael Nadal kritizoval na tlačovej konferencii v Montreale súčasný systém bodovania. Renking založený na výsledkoch za 12 mesiacov by zmenil.

Tenisový program je nahustený a svetová špička starne. Vážne zranenie často znamená, že hráč musí začínať budovať svoj renking od nuly. Najmä začínajúci tenisti hrajú často takmer každý týždeň, keďže pre nich nie je pravidelné zbieranie veľkej porcie bodov samozrejmosťou. Rafael Nadal má riešenie.

„Zopakujem, čo som už povedal v minulosti. Roger má 36 rokov, ja 31, Stan 32, Novak 30. Už nemáme 21 či 22. Hráči z generácií pred nami často končili mladší a po tridsiatke už nehrávali. Ako som už vravel, program turnajov nefunguje. Ak by sme zaviedli dvojročný rebríček, dalo by sa lepšie plánovať. Chránilo by to tenistov. Mali by možnosť lepšie si plánovať obdobia oddychu,“ prezradil svoju víziu rodák z Malorky.

„Ak chcete byť v jednoročnom rebríčku vysoko, máte minimum priestoru na odpočinok. Ak ste Roger, Novak alebo ja, či Andy, ste schopní vrátiť sa po zranení a vyhrávať veľa zápasov. Vo všeobecnosti to však nefunguje. S pribúdajúcim vekom a zraneniami potrebujete čas na mentálny i fyzický oddych,“ dodal španielsky velikán.

About Michal Pokrivka

Check Also

Norbert Gombos

Tenisové tipy (30.9.): Ďalší grandslamový triumf Gombosa?

BRATISLAVA – Aj dnes vám tradične prinášame trojicu tipov, v ktorých nechýba vystúpenie Norberta Gombosa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 + 3 =