Rafael Nadal
Lúčiaci sa Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Rafael Nadal nebude obhajovať jeden zo svojich titulov v roku 2023: Hral som tu pravdepodobne naposledy!

Španiel Rafael Nadal priznal, že v roku 2023 nebude obhajovať jeden z tohtoročných titulov. Hral som tu pravdepodobne naposledy!


Rafael Nadal sa v rámci exhibičného turné po Latinskej Amerike predstavil aj v Mexiku. Pri tejto príležitosti prezradil, že budúci rok nebude obhajovať titul na turnaji v Acapulcu.

„Bude to pravdepodobne naposledy, čo si zahrám v Mexiku. Acapulco 2023 nie je v mojom kalendári a sezóna 2024 je príliš ďaleko,“ cituje 22-násobného grandslamového šampióna tennis365.com.

„Teraz je čas, aby som si tento moment užil naplno, v skvelom prostredí, s veľa ľuďmi a v krajine, kde som sa vždy cítil milovaný,“ dodal Španiel.

Nadal po sezóne vyrazil s Nórom Casperom Ruudom na dvojtýždňové exhibičné turné po Latinskej Amerike, v rámci ktorého navštívili päť krajín a Mexiko je poslednou zastávkou. Predstavia sa na štadióne Plaza Mexiko pred 40 tisíc fanúšikmi.

Nadal sa už teší na ďalšiu sezónu, končiť sa rozhodne nechystá. „Pre mňa je teraz najdôležitejšie, aby som mohol hrať na dôležitých turnajoch v plnej fyzickej kondícii. Naďalej si to užívam deň po dni a stále mám ciele, ktoré sú na profesionálnej úrovni vzrušujúce. Pokúsim sa ich dosiahnuť, kým moje telo alebo myseľ nepovedia dosť. Momentálne sa tak nestalo, takže chcem pokračovať,“ dodal Nadal, ktorý v tejto sezóne vyhral dva grandslamové tituly.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Gilbert Soares Klier Junior

Ďalší tenisový dopingový hriešnik: Mladý olympijský medailista spoznal svoj trest

RIO DE JANEIRO – Brazílsky tenista Gilbert Soares Klier Junior dostal zákaz činnosti na 12 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven + 19 =