Home Najdôležitejšie Rafael Nadal: Moja noha sa nikdy úplne neuzdraví! Raz je to lepšie, inokedy horšie

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Španiel Rafael Nadal prehovoril o stave zranenej nohy, s ktorou bol vlani na operácii.

V hre bol aj koniec kariéry. Španiel Rafael Nadal vlani išiel so zranenou nohou na operáciu a nevedel, či sa ešte bude môcť na kurty niekedy vrátiť. Podarilo sa mu to. A vo veľkom štýle. Na Australian Open vyhral rekordný 21. grandslamový titul.

Vo víťazení pokračuje. Triumfoval aj na “päťstovke” v Acapulcu a v Indian Wells sa dostal už do štvrťfinále (čaká ho Nick Kyrgios). 35-ročný španielsky tenista vyhral všetkých 18 tohtoročných zápasov. Je to historicky 3. najlepší štart do sezóny. O jednu výhru prekonal Rogera Federera a Petea Samprasa.

Historicky lepší štart mal len Novak Djokovič – v sezóne 2020 vyhral úvodných 26 zápasov a v sezóne 2011 dokonca 41!

Po poslednej výhre s Američanom Opelkom Nadal priznal, že noha ho trápi čoraz viac. Nečudo, veď proti americkému bombardérovi strávil na kurte dve hodiny a 11 minút. V úvodnom vystúpení takmer vypadol s Kordom, prehrával 2-5 s mankom dvoch brejkov v treťom sete.

Po náročnom programe zranená noha začína byť čoraz nepríjemnejšia. „Kedy sa moja noha úplne zotaví? Nikdy. Toto zranenie sa nedá úplne vyliečiť. Taká je pravda. Niekedy sa cítim lepšie, niekedy horšie,” priznal Španiel Nadal pre Express.