Foto: TASR

Radwaňská: „Myslím si, že súčasný ženský tenis je správne pestrý“

ŠEN-ČEN – Bývalá poľská tenistka Agnieszka Radwaňská bola tento rok ambasádorkou šenčenských MS WTA Tour. Na jednej z tlačových konferencií počas turnaja sa pochvalne vyjadrila o dnešnom ženskom tenise.

„Mám pocit, že v dnešnom ženskom tenise vidíme veľa rôznych štýlov. A tiež hráčky rôzneho veku. Aj na tomto turnaji sledujeme mladšie i staršie. Myslím si, že súčasný ženský tenis je správne pestrý,“ uviedla víťazka MS WTA Tour spred štyroch rokov citovaná magazínom Tennis.

Poľská tenistka bola známa vycibrenou technikou, vďaka čomu dokázala porážať aj silovejšie súperky. Spomedzi súčasných hráčok top 10 sa jej najväčšmi páčia Kanaďanka Bianca Andreescuová a austrálska svetová jednotka Ashleigh Bartyová.

„Bianca vie hrať, samozrejme, skutočne silový tenis. Keď však musí, dokáže hrať aj zložité technické údery. Jej tenis je krásne pestrý. Hrá tak, ako by už bola na okruhu roky, pritom sotva začala. Je to pôsobivé,“ zložila poklonu víťazke US Open.

„Ash Bartyová má jedny z najšikovnejších rúk na okruhu, tiež veľmi pekné voleje. Je skvelé sledovať nielen razantné údery, ale aj cit pre hru,“ povedala Radwaňská. Na záver dodala, že tenisom žije aj v súčasnosti: „Stále som veľká tenisová fanúšička. Tento rok som bola na troch Grand Slamoch. Bolo príjemné stretnúť sa s dievčatami, ktoré som vídala takmer 15 rokov.“

About Michal Pokrivka

Check Also

Dominika Cibulková, Dubaj, Dovolenka

Cibulková zverejnila odvážne FOTKY v plavkách z exotickej dovolenky: Nie som tu na to, aby som sa vám zapáčila

BRATISLAVA – Dnes už bývalá slovenská tenistka a niekdajšia svetová štvorka Dominika Cibulková (31) si …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × five =