utorok , 11 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Prvý oficiálny turnaj, prvý pozitívny test jednej z tenistiek. Turnaj v Palerme však pokračuje
Ilustračné foto (Foto: TASR/AP - Natacha Pisarenko)

Prvý oficiálny turnaj, prvý pozitívny test jednej z tenistiek. Turnaj v Palerme však pokračuje

PALERMO – Nemenovaná hráčka na turnaji v Palerme mala pozitívny test na COVID-19 a do reštartu sezóny po päťmesačnej prestávke nezasiahne. Turnaj, ktorý už odštartoval kvalifikáciou, bude napriek tejto nepríjemnej udalosti pokračovať podľa plánu.


„Jedna z hráčok mala pozitívny test na COVID-19 a následne odstúpila z turnaja. Nemá však žiadne príznaky ochorenia,“ oznámilo vedenie turnaja. „ . Dotyčná hráčka bola izolovaná od ostatných a všetci, ktorí s ňou boli v kontakte, sa čo najskôr podrobia novým testom.

Organizátori pritom pred pár dňami oznámili, že všetky testy na COVID-19 boli negatívne. Hráčky a ďalší účastníci turnaja ich podstúpili viac ako 400.Kvôli obavám z nákazy odstúpil ešte pred začiatkom turnaja rad tenistiek na čele s dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou Simonou Halepovou, lotyšskou víťazkou French Open Jelenou Ostapenkovou či Britkou Johannou Kontovou. Najvyššie postavenou hráčkou bude v Palerme Chorvátka Petra Martičová. Ďalšími zaujímavými menami sú Sakkariová, Kontaveitová, Vekičová či Vondroušová.

V dôsledku prísnych bezpečnostných opatrení bude na zápasoch menej čiarových rozhodcov aj zberačov loptičiek než obvykle. Veľmi obmedzený bude aj počet divákov v hľadisku.

Mužský okruh sa znovu rozbehne až v New Yorku, kde by sa malo hrať od 20. do 28. augusta. O tri dni neskôr začne US Open.

Zdroj: sport.cz

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Barbora Strýcová

Grandslamových NIE stále pribúda: US Open aj bez českej svetovej dvojky a wimbledonskej šampiónky

PRAHA – Aktuálna deblová svetová dvojka Barbora Strýcová je po Barbore Krejčíkovej druhou českou tenistkou, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 − 4 =