Home Správy Prvý domáci titul v kariére. Bartyová vyhrala v Adelaide

Prvý domáci titul v kariére. Bartyová vyhrala v Adelaide

by Jana Sedláková
Ashleigh Bartyová

ADELAIDE – Víťazkou turnaja WTA Premier (782 900 USD, tvrdý povrch vonku) v Adelaide sa stala domáca Ashleigh Bartyová, ktorá zdolala Ukrajinku Dajanu Jastremskú po setoch 6:2, 7:5.

Prvý set bol v réžii svetovej jednotky. Získala brejk na 2:1, mala šance navýšiť aj na 4:1, no tie nevyužila. Potom sa jej však podarilo prelomiť Ukrajinkin servis na 5:2 a šla tak servovať na výhru v sete. Zvládla to čistou hrou.

Aj druhý set začala lepšie Bartyová, keď získala hneď brejk na 1:0. Jastremská sa však vrátila, keď vyrovnala na 2:2. Na oboch stranách boli neskôr nevyužité šance na brejk. Ďalší prelomený servis prišiel až v samom závere. Na 6:5 získala čistou hrou servis súperky Bartyová a potom ďalšou čistou hrou dopodávala zápas do víťazného konca.