Home Správy Prvou finalistkou Roland Garros 47. hráčka sveta

Prvou finalistkou Roland Garros 47. hráčka sveta

by Tomas Hmira

PARÍŽ – Jelena Ostapenková sa senzačne prebojovala do finále Roland Garros. Timeu Bacsinszkú zdolala za 2 hodiny a 25 minút 7:6(4), 3:6, 6:3. Ako 20-ročná si prvýkrát zahrá o trofej z turnaja veľkej štvorky.

Začiatok prvého semifinálového duelu patril Švajčiarke. Jej obranné majstrovstvo donútilo Lotyšku k chybám. Vďaka nim si vybudovala náskok 2:0. Postupne sa Ostapenková presadila nátlakovou hrou. Ani jednej sa nepodarilo výraznejšie odpútať a set tak musel rozhodnúť tajbrejk. Ten zvládala od začiatku lepšie Ostapenková.

20-ročná tenistka mala dobre rozbehnutý aj druhý set. Za stavu 3:3 prišla pri svojom servise o náskok 40:0. To nakoplo súperku, ktorá zápas doviedla do záverečnej časti.

V nej sa nenasadená Lotyška rýchlo odpútala na 3:1. Bacsinszká sa v šiestom geme vrátila do hry. Výborne rozmiestňovala loptičky do rohov, čím narušila rytmus Ostapenkovej. Od siedmeho gemu Lotyška dominovala. Dvakrát zobrala súperke servis, stratila len 3 fiftíny a zabezpečila si prvé grandslamové finále v kariére.