Home Najdôležitejšie Prvé veľké prekvapenie v Ríme: Senzačný víťaz z Mníchova Rune nestačil na bolívskeho antukára

Holger Rune

RÍM – Dánsky supertalent a nedávny víťaz turnaja v Mníchove Holger Rune neuspel v prvom kole kvalifikácie na turnaji v Ríme. V pozícii kvalifikačnej dvojky prehral s Hugom Dellienom po setoch 1:6, 6:1 a 3:6.

Premožiteľ Alexandra Zvereva nevstúpil do zápasu podľa predstáv, keď po necelých 20 minútach prehrával už 0:5, navyše sa nechal ošetrovať a hrozbu kanára odvrátil až ziskom prvého gemu v šiestej hre prvého setu. V druhom dejstve však 19-ročný Dán zmobilizoval sily, rýchlo odskočil na 3:1 a o pár minút bolo vyrovnané – 6:1.

Prekvapivý priebeh rozhodujúceho setu

V úvode tretej sady nenasvedčovalo nič tomu, že by diváci v Ríme mali byť svedkami prekvapenia, Rune viedol po rýchlom brejku 2:0, ale nasledovalo to, čo v tú chvíľu predpovedal len málokto. Ortodoxný antukár Dellien získal ďalších päť hier a razom strhol opraty na svoju stranu. Dánsky tenista ešte znížil na 3:5, ale prekvapivú prehru sa mu odvrátiť už nepodarilo.

Po veľkolepom triumfe na turnaji v Mníchove tak prišlo k rýchlemu vytriezveniu, pre 19-ročný supertalent však nešlo o prvú prekvapivú porážku v sezóne. Rune už v tomto roku neuspel v role veľkého favorita proti Tarovi Danielovi z Japonska či v čilskom Santiagu proti Brazílčanovi Pucinellimu De Almeidovi (4:6, 4:6).