utorok , 22 septembra 2020
Tenisový Svet / Správy / ProAm Challenge 2017 – Prvý tenisový turnaj profesionálov s amatérmi
Foto: TASR

ProAm Challenge 2017 – Prvý tenisový turnaj profesionálov s amatérmi

BRATISLAVA – Postaviť sa zoči-voči a zmerať si sily s WTA hráčkou a ATP hráčom v ten istý deň? Nemožné? Nie pre účastníkov turnaja ProAm Challenge 2017. Ten sa uskutoční 9. decembra v Bratislave – v AEGON Aréne NTC.

Dvanásť tenisových nadšencov prijalo výzvu zahrať si zápas proti takým esám slovenského tenisu ako Magdaléna Rybáriková, Norbert Gombos, Karol Kučera, Kristína Kučová či Rebecca Šramková v rámci prvého ročníka turnaja ProAm Challenge 2017. Tento unikátny projekt, organizovaný AMUZO event agency, sa uskutoční aj za podpory partnerov, ako vôbec prvý tohto druhu na Slovensku.

Štvorhrový tenisový turnaj, ktorý spája na jednej strane kurtu profesionálnych a amatérskych hráčov, prináša do NTC AEGON arény trojica kamarátov so spoločným menovateľom. Láskou k bielemu športu. Peter Miklušičák, profesionálny tréner a organizátor amatérskych tenisových turnajov a športových podujatí, spolu s Martinou Suchou, bývalou tenisovou reprezentantkou a súčasnou profesionálnou trénerkou, a s Kamilom Grófom, „reklamným mágom“, a milovníkom tenisu, sa rozhodli spojiť dva tenisové svety. Profesionálny a amatérsky.

„Myšlienku zorganizovať takýto jedinečný turnaj sme nosili v hlave s Maťou Suchou už dlhšie nezávisle od seba. Až pri spoločnom stretnutí, s cieľom vymyslieť niečo nové a zaujímavé pre hráčov našich turnajov, dostala konkrétne kontúry a odhodlanie ju zrealizovať. Následne sme oslovili profesionálov a amatérov, medzi ktorými sme mali veľa kamarátov a známych, o ktorých sme vedeli, že by sa na takejto akcii radi zúčastnili,“ hovorí Peter Miklušičák, riaditeľ turnaja.

„Exkluzivitu eventu zaručuje samotná účasť slovenských tenisových top hráčov, ale jedinečný zážitok prinesie predovšetkým amatérskym hráčom. Naším zámerom je zároveň pripraviť hráčom príjemné prostredie. Popri hre, ktorej sa s vášňou celý rok venujú, nadviažu nové kamarátstva či obchodné partnerstvá. Podporíme tak tenis a celkovo šport na Slovensku,“ vysvetľuje Kamil Gróf, výkonný a strategický riaditeľ turnaja.

Martina Suchá, projektová manažérka turnaja, dopĺňa: „Výnimočný športový zážitok a deň strávený v spoločnosti zaujímavých ľudí a osobností je len jeden rozmer podujatia. Silnou ideou pri organizovaní turnaja je aj pomoc tým, ktorí to potrebujú. Výťažok z turnaja preto poputuje na charitatívne účely. Tento rok spolupracujeme s Nadáciou Detského Kardiocentra, ktoré pomáha deťom so srdcovými chybami už vyše dvadsať rokov. Všetci prihlásení do turnaja reagovali veľmi spontánne a pozitívne pri myšlienke prispieť pre dobro veci, začo im patrí naša veľká vďaka.“

„Výzva je vonku a teším sa na každého jedného, kto sa ju rozhodne prijať. Vďaka tenisu som už spoznal veľa inšpiratívnych ľudí a verím, že to nebude inak ani tentokrát. Som rád, že energiu, ktorú do hry vložíme, vieme využiť aj na pomoc deťom, ktoré to potrebujú,“ vraví o projekte Norbert Gombos, jeden z hlavných ťahákov turnaja.

Viac informácií o evente ProAm Challenge a kontakt na www.amuzo.sk

Ďakujeme našim partnerom:

Adifex, LPS SR, Energochemica, Sporter, Tayllor&Cox, Foxon, LookingEast.eu, Mercurio, Bigmedia, ForMen, High&Style, Tenisový svet, Beauty&Woman, Pepsi, Lays, Gatorade, Superlativo, GunTon, Bidi Badu a Nadácia Detského Kardiocentra

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v úvodnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + 12 =